loading...

تعمیرات موبایل و وسایل الکترونیکی

تعمیرات موبایل در یک مرکز تخصصی تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری تلفن همراه با ضمانت

بازدید : 273
چهارشنبه 9 ارديبهشت 1399 زمان : 8:24

آموزش تصویری نصب کرکره برقی برای مغازه

شما در این مقاله با 0 تا 100 آموزش تصویری نصب کرکره برقی آشنا خواهید شد. شما علاوه بر یادگیری طریقه نصب کرکره برقی با نکات ریز این تخصص نیز آشنا شده و می‌توانید از فیلم آموزش نصب کرکره برقی نیز استفاده نمایید.

طی پروژه زیر یک کرکره قدیمی‌آهنی با یک کرکره برقی آلومینومی‌دوپل دارای موتور توبولار تعویض شده و مراحل راه اندازی و نصب کرکره برقی انجام خواهد شد.

1. مراحل آموزش تصویری نصب کرکره برقی در تهران

این کرکره آهنی بسیار قدیمی‌بوده و فنر آن خراب شده است. به همین دلیل کار بالا و پایین کردن آن بسیار مشکل بوده و حرکت دادنش برای صاحب مغازه سخت است. به این منظور بالاخره صاحب مغازه تصمیم گرفته است تا یکی از انواع کرکره برقی را نصب کرده و بجای سختی کشیدن خیلی راحت و با استفاده از ریموت، کرکره برقی خود را بالا و پایین بکشد.

ایشان پس از پرس وجوی فراوان و کمک گرفتن از سایر مغازه داران اطراف، شرکت ایران کرکره را با شماره تلفن ٠٢١٥٥٤٤٩٠٦٤ به عنوان یک شرکت معتبر نصب کرکره برقی پیدا کردند. پس از تماس مشتری یکی از پرسنل شرکت در اسرع وقت خدمت ایشان رسیده و کار اندازه گیری کرکره برقی را با دقت انجام دادند. پس از محاسبه اندازه کرکره برقی و دریافت اطلاعات از مشتری نصاب کرکره برقی به ایشان قیمت کرکره برقی را اعلام نمودند. پس از توافق کار نصب کرکره برقی شروع شد و شما هم اکنون آموزش تصویری نصب کرکره برقی درب مغازه ایشان را مشاهده خواهید نمود.

2. تخریب کرکره آهنی قدیمی‌قبل از نصب کرکره برقی توسط نصاب کرکره برقی

بعد از محاسبه اندازه کرکره برقی، مراحل ساخت کرکره برقی انجام می‌شود. پس از آن نصاب کرکره برقی با کرکره‌ی مونتاژ شده و قطعات کرکره برقی از جمله موتور توبولار، رسیور، پروفیل، لوله ، جعبه ابزار و دستگاه جوش و سنگ فرز دوباره در محل حاضر شده و کار تخریب کرکره‌ی قدیمی‌را شروع می‌کند.اولین کاری که نصاب کرکره برقی برای تخریب کرکره برقی انجام خواهد داد این است که ریل کرکره قدیمی‌رو به شکل زیر برش خواهد داد.

وقتی کرکره قدیمی‌پایین است دقیقا باید هر دو قدیمی‌رو همانند شکل پایین برش بدهیم. با پایین بودن کرکره آهنی وقتی از سنگ فرز استفاده میکنیم به شیشه میرال یا اجناس داخل مغازه آسیب نمی‌رسد.

تخریب کرکره آهنی قدیمی‌قبل از نصب کرکره برقی توسط نصاب کرکره برقی

3. بیرون کشیدن کرکره آهنی قدیمی‌قبل از نصب کرکره برقی

بعد از برش ریل، کرکره آهنی قدیمی‌را دقیقا مثل شکل از شیار‌هایی که برش داده ایم بیرون کشیده و تا جایی که فنرها دیده بشوند کرکره را پایین تر خواهیم کشید.

حالا باید پیچ‌هایی که کرکره را به فنرها متصل کردند باز کنیم. تعداد فنرها به اندازه و وزرن کرکره قدیمی‌بستگی دارد. معمولا به ازای هر فنر باید یک پیچ باز بشود. این پیچ‌ها اکثرا با اچار ١٣ باز خواهند شد. ناگفته نمتند که این کار بسیارخطرناک است و باید با حواس نصاب کرکره برقی جمع باشد.

هیچ وقت فراموش نکنید که بعضی از فنرها شکسته شده هستند و شارژ ندارند. در عوض بعضی از آنها شارژ دارند. یعنی زمانی که پیچ را باز می‌کنید با نیروی و فشار بسیار زیادی آزاد خواهند شد. پس در هنگام نصب کرکره برقی مواظب خودتان باشید. در آموزش تصویری نصب کرکره برقی زیر شما مرحله باز کردن پیچ کرکره برقی را مشاهده خواهید کرد.

بیرون کشیدن کرکره آهنی قدیمی‌قبل از نصب کرکره برقی

بعد از برش دادن شیار بر روی ریل‌ها، باز کردن پیچ فنرها و آزاد کردنه آنها، کرکره را با احتیاط از ریل خارج کرده و از پایین به بالا رول می‌کنیم. پس از رول کردن کرکره، آن را با طناب می‌بنیدم و کنار می‌گذاریم.4- باز کردن شفت کرکره قدیمی‌قبل از نصب کرکره برقی

بعد از مراحل فوق نوبت به باز کردن شفت کرکره قدیمی‌می‌رسد. معمولا شفت توسط ٢ عد پیچ بلند به پلیت قدیمی‌متصل شده است. بنابراین با باز کردن دو پیچ متصله به آن شفت را باز کرده و رو به بالا می‌کشیم تا شفت آزاد بشود. البته گاهی اوقات شفت به کمک جوش متصل شده است. در این حالت باید با سنگ فرزجوش را برش بدهیم تا شفت رو ازاد کنیم.

5- جدا کردن ریل کرکره آهنی قدیمی‌قبل از نصب کرکره برقی

در انتها باید ریل‌های قدیمی‌را در صورت امکان در از بدنه محل نصب کرکره برقی جدا کنیم. یعنی اگر بوسیله شاخک متصل شده اند شاخک‌ها را برش دهیم و یا اگر توسط جوش به ستون‌های دیوار متصل شده اند، به کمک سنگ فرز جوش را برش داده و ریل‌ها را آزاد کنیم. در آموزش توصویری نصب کرکره برقی تمام این مراحل به صورت قدم به قدم نمایش داده شده است.

علی اشک زری باستان شناس،کارشناس برنامه نویسی کامپیوتر
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 11
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 4
 • بازدید کننده امروز : 5
 • باردید دیروز : 2
 • بازدید کننده دیروز : 3
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 23
 • بازدید ماه : 259
 • بازدید سال : 259
 • بازدید کلی : 13217
 • کدهای اختصاصی